Demokracie? To sotva ..

29. listopadu 2011 v 20:17 | Sunny* |  Others


Dnešním tématem o kterém budu psát, je DEMOKRACIE.
Na úvod jsem si dovolila přiložit video, které mluví za vše ... Sice se každému nebude líbit, že je to rapované, ale určitě stojí za poslech a za shlédnutí ;).Podle mě pojem - demokracie, už není to co by to mělo znamenat. Definovala bych to jako - "větší bere, menší poslouchá"… Zkuste trochu zapřemýšlet. Volení vládci jsou pouhými figurkami na šachovnici, které ovládají životy všech ostatních lidí v zemi.. A co hůř, všichni vládci, kteří tam byli a seděli, jsou stejní. Stejně nespravedliví, zkorumpovaní a nudní.
Lidé si už nesmějí nechat ovlivňovat život malou částí lidí, pro kterou je hlavním cílem bohatství, moc a vše zařizovat ve svůj prospěch. Lidé musí vyjít do ulic a demokraticky jedním hlasem říct, že čas elitářů skončil, protože svět je pro všechny lidi stejný! Lidé mají právo na stejně důstojný a klidný život jako ti nahoře!
Moje babička vždycky říká ,,Ty nahoře ... Ty jsou ku proti nám všem tady dole - tááákhle malinký!" Když to by se museli sebrat opravdu všichni a jít je tam pěkně srovnat! A to neudělají ... Proč? Protože si radši budou stěžovat mezi sebou... Když je nějaká demonstrace, tak tam jdou jen ty nejodvážnější. Zbytek? Válí si šunky doma na gauči u televize, fandí demonstrantům a říkají, že stejně nic nezmění. A víte co se říká ? Všechno jde, když se chce !
Poslední dobou je pořád "inverze". Jste si ale jisti, že je to opravdu jen neškodná inverze? Znečištěné ovzduší je to nejhorší co může být ... Byla dříve taková onemocnění rakoviny? Ne, nebyla ... Průmysl je jim více, než lidské životy.

Každý by se měl zamyslet... Máme to zapotřebí? Jsme jako loutky ... Necháme se ovládat a manipulovat sebou.
Co říkáte důchodové reformě? Budete do smrti dřít jako mezci ... Mladý nebudou mít práci a bude přibývat katastrof. Umíte si představit 70letého řidiče autobusu? Nebo nedej bože pilota letadla? Šílené, že? A co víc... Pořád makáte několik hodin týdně, dostáváte málo zaplaceno a ještě platíte za předražené potraviny díky vysokému DPH ? (20 %) Řekněte mi ... Vám nevadí starosti ohledně toho jak se uživíte? Jak za svůj plat zaplatíte nájem? Jak oblíknout děti na zimu, když nemáte peníze? A co vánoce? ... Na co si furt brát půjčky? Na celý život se zadlužit, jen proto, abychom se měli alespoň trochu dobře ? To je život ?!
Tento svět je jen o penězích a moci .. Když nemáš moc - nic nezměníš a když nemáš peníze - nemáš nic... A bude hůř ...

MY MUSÍME NĚCO DĚLAT !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama