Hon na čarodějnice

28. listopadu 2011 v 19:52 | Sunny* |  Topic of the week*

Téma týdne zní: Hon na čarodějnice ..
Abych řekla pravdu, vůbec nevím co si pod tím pojmem mám představit. Pokud si dobře vzpomínám, tak "Hon na čarodějnice" je snad i dokonce nějaký film, ne? Nebo taky můžu mluvit o "čarodějnicích" z minulých století ...
Každopádně, o filmu vám nic nepovím-neviděla jsem:D.
Pokud si dobře pamatuji, tak když začínala éra křesťanství, tak bylo čarodějnictví chápáno jako praktikování kouzel, věštění, apod. za pomoci démona. V několika zemích, bylo čarodějnictví trestáno smrtí.
Nevím, vážně nevím, co by jsem mohla o tom psát ... Taky vám sem můžu zkopírovat článek z wikipedie a bylo by to.:D Upřímně řečeno-tohle téma týdne, je vážně padlé na hlavu ,).

Jestli-pak víte, proč slavíme tzv. svátek "pálení čarodějnic" ? :)

-Noc z 30. dubna na 1. května byla pokládána za magickou. Svátek se původně pravděpodobně slavil o úplňku, jenž byl nejblíže dnu, nacházejícímu se přesně mezi jarní rovnodeností a letním slunovratem. Lidé věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na čarodějnický sabat a skutečně je tato noc jedním z největších pohanských svátků. Lidé také věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých se daly nalézt poklady. Hlavním úkolem tohoto starého lidového svátku byla oslava plodnosti.
Na ochranu před čarodějnicemi (původně před zlými duchy a démony obecně, čarodějnice jsou až výsledkem inkvizičních procesů) se na vyvýšených místech zapalovaly ohně. Postupem času se z těchto ohňů stávalo "pálení čarodějnic". Zapalovala se smolná košťata a vyhazovala se do výšky. Popel z těchto ohňů měl mít zvláštní moc pro zvýšení úrody. Někdy se rozhrnutým popelem vodil dobytek k zajištění plodnosti, jindy se přes oheň skákalo kvůli zajištění mládí a plodnosti.(by wikipedia.org)

To byla jen taková zajímavost ... :)

Stejně pravá čarodejnice má na nose velkou, chlupatou bradavici, rozcuchané šedivé vlasy a na nich klobouk se čpičkou ... Nesmíme zapomenout na pěkne otrhané tričko a sukni. Samozřejmě ještě pořádný černý kocour jako společník k cestám na koštěti !:)))
Sunny*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama